Naslovnica Crkva Njemačka biskupija raspravlja o obredu blagoslova gay parova

Njemačka biskupija raspravlja o obredu blagoslova gay parova

Methodist pastor Gordon Hutchins officiates at a same-sex union in Tacoma, Washington, in 2013.

Nadamo se da gornji prizor iz Metodističke crkve nećemo vidjeti u Katoličkoj Crkvi.

Nakon što je Vijeće kardinala, koje je papa Franjo ustanovio kako bi mu pomoglo u reformi Rimske kurije i upravljanju sveopćom Crkvom, najavilo da će u veljači raspravljati o ‘zdravoj decentralizaciji’ Crkve, stiže nam ova vijest iz Njemačke, države iz koje zahtjevi za samostalnim odlučivanjem najviše i dolaze.

U biskupiji Limburg, u Frankfurtu, u Njemačkoj, raspravlja se o uvođenju posebnog obreda za blagoslov homoseksualnih parova. Biskupija je već imenovala dva nova čovjeka zadužena za pastoralnu brigu homoseksualca, a jedan od njih, Isusovac, priznaje da je privatno već obavljao blagoslove.

Njemački Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) je 11. prosinca izvijestio sljedeće o pateru Ansgar Wucherpfennigu, rektoru isusovačkog Fakulteta filozofije i teologije:

Wucherpfennig je rekao da je već blagoslivljao homoseksualne parove, što također čine i drugi svećenici, ali ne u javnoj službi. Potrebna je posebna osjetljivost kako bi se stvorio poseban obred [za blagoslov homoseksualaca].

Kao dekan Katoličke crkve u Frankfurtu, vlč. Johannes Eltz je izjavio da je program odobren od strane biskupije Limburg, te je “najavio prvu raspravu o crkvenom blagoslovu i svečanosti za homoseksualce. Nazvao je to “pitanjem pravde koje se ne može potisnuti“. Pater Wucherpfennig, prema FAZ-u, tvrdi da su “homoseksualci pronašli svoje mjesto u Crkvi, i to kao kritični članovi“. Eltz je čak izjavio: ” Važno je odnositi se prema homoseksualcima otvoreno i s uvažavanjem“.

Katolički bloger Mathias von Gersdorff ističe kako je Visoka teološka škola Sankt Georgen u Frankfurtu – na čelu s Wucherpfennigom “poznata po svojim ekstravagantnim teološkim stajalištima“.

Te tužne izjave pokazuju još jednom koliko su određeni crkveni krugovi u Njemačkoj spremni ignorirati učenje Katoličke crkve i praksu sveopće Crkve kako bi krenuli na “njemački sonderweg [poseban put].” Činjenica da je nedavno završena Biskupska sinoda odbila ideju nekog novog razmatranja o homoseksualnosti, nema nikakvu težinu za njemački progresivizam. Ovaj progresivizam je odlučan u provođenju svog plana.

Važno je napomenuti da se baš bivši biskup Limburga, Franz Peter Tebartz-van Elst, koji je nedavno uklonjen (ili bolje rečeno protjeran) iz svoje biskupije, snažno protivio blagoslovu jednog homoseksualnog para još 2008.

Izvor