Naslovnica Svijet Zašto Afrika slavi Trumpa

Zašto Afrika slavi Trumpa

Obianuju Ekeocha, Founder and President Culture of Life Africa
Obianuju Ekeocha, Founder and President Culture of Life Africa

Američki predsjednik Donald Trump je u svom prvom radnom danu u ponedjeljak ponovno aktivirao “Mexico City Policy” koju je predsjednik Obama ukinuo prije 8 godina. Ovaj zakon je izvorno djelo predsjednika Ronalda Reagana iz 1984. godine i obvezuje sve nevladine udruge koje primaju državni novac da odbace promoviranje ili izvođenje abortusa kao metodu planiranja obitelji u drugim zemljama.  

Stoga, on osigurava, po nalogu izvršne vlasti, da financijska sredstva neće dospjeti u ruke dobro poznatih promicatelja pobačaja kao što su International Planned Parenthood Federation (IPPF), Marie Stopes International (MSI) i mnogi drugi. Ove organizacije su primile milijune saveznih dolara tijekom Obamine administracije i koristile ta sredstva za izgradnju ideološke platforme diljem svijeta. Njihov glavni cilj je destigmatizacija pobačaja i njegovo širenje u svakoj zemlji svijeta.

To je razlog zašto je ovog tjedna došlo do takve tjeskobe i očaja među promicateljima abortusa; morali su se suočiti s činjenicom da im je veliki izvor financija i posao koju su gradili tijekom posljednjih osam godina propao u samo jednom danu.

A najviše veselja će se zasigurno biti u afričkim zemljama koje su se sve ovo vrijeme borile protiv ovih organizacija koje su dosad imale puno podršku američke državne politike.

Financiranje organizacija koje rade pobačaje u Africi je oblik ekstremnog intervencionizma s obzirom na to da se 80% afričkih zemalja protivi pobačaju ne samo po zakonu, nego i po uvjerenju. Istina je da je pobačaj legalan u SAD-u, Velikoj Britaniji, Njemačkoj, Francuskoj i većini najbogatijih zemalja svijeta, ali je isto tako istina da većina afričkih zemalja i dalje odbacuje pobačaj jer je ubojstvo nerođene djece. Njihovo uporno odbijanje legalizacije pobačaja za njih predstavlja zaštitu života njihove djece. Dakle, to što bogate zemlje zanemaruju ovu istinu i nastavljaju s financiranjem organizacija koje šire ideologiju koju većina Afrikanaca smatra nemoralnom- nije ništa drugo nego sama definicija kulturnog imperijalizma.

Osnovno pravilo bilateralnih odnosa između država trebalo bi biti da svaki narod ima svoj suverenitet, zakone, način života, stavove i vrijednosti koje treba poštivati.

Novčana sredstava iz humanitarne pomoći dijelila su se organizacijama koje promiču pobačaj, i zapravo nisu predstavljali pravu pomoć za opće zdravstvo, obrazovanje, prehranu i pitku vodu. U stvarnosti organizacije poput MSI i IPPF nisu doprinijele izgradnji afričkih zajednica ili autentičnom razvoju jer su se bavile svojim ideološkim poslom. Sada se ta sredstva umjesto njima, mogu dati drugim organizacijama koje rade s Afrikancima na promicanju razvoja i dobrobiti samih Afrikanaca, poštujući njihove kulturne stavove i vrijednosti naroda.

Hvala, predsjedniče Trump.

Obianuju Ekeocha, utemeljiteljica pokreta Culture of life Africa

Sa stranice Culture of Life Africa